Clubs timetable

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

AllStar Beatz Cheerleading
Gym
8:00 am
8:55 am
Year 3 to year 6

Music
Year 6 Steel Pans
Hall
8:30 am
9:00 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

AllStar Beatz Cheerleading
Gym
8:00 am
8:55 am
Year 3 to year 6

Music
Year 6 Steel Pans
Hall
8:30 am
9:00 am

School: Athletics
KS2 Playground & Hall
8:30 am
9:00 am
Trials for Years 5 & 6
Mr Slater
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

Music
Choir
Hall
8:30 am
9:00 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

Athletics club
Gym
7:45 am
8:55 am
Years 5 & 6
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

Athletics club
Gym
7:45 am
8:55 am
Years 2 & 3
Sewing Club
Year 2 Teaching room
12:15 pm
1:15 pm
Year 2
Caron Laben
School: Tag Rugby
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
Mr Coulson
Music
Choir
12:15 pm
1:15 pm
Years 3 & 4

School: Tag Rugby
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
Mr Coulson
Cross Country
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
From 21st January
Cross Country
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 3 & 4
From 22nd January

Music
Accordian Group
12:15 pm
1:15 pm
Tennis
Playground
3:30 pm
4:30 pm
Year R - 2
Matt Brolly

Magical Maths
Hall
3:30 pm
4:40 pm
5 weeks from 22nd Feb

Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 - 5
John Wales

Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6

Sewing Club
Year 2 Teaching room
3:40 pm
4:40 pm
Years 2 - 6
Caron Laban
Art
Hall
3:30 pm
4:45 pm
Years 1 & 2
Joanna Clinton

Karate
Gym
3:30 pm
4:45 pm
Years R - 6
Len Woplin

Cookery Club
Kitchen
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 to 6
Bettina Sang

Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 - 6
John Wales

Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Art
Year 2 Maths room
3:30 pm
4:45 pm
Year 3
Joanna Clinton

School: PE
KS2 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 6
Mr Slater

TO BE ADVISED

Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Year 2 & 3
John Wales

Musical Theatre
Hall
3:30 pm
5:00 pm
Year R - 6
Lucy Ely

Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6

Gymnastics
Gym
3:30 pm
8:00 pm
Jan Moore
See office for times per age
Tennis
Playground
3:30 pm
4:30 pm
Year 3 - 6
Matt Brolly

School: Girls Football
KS1 playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 5 & 6 girls
Mr Coulson

TO BE ADVISED

Cookery Club
Kitchen
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 to 6
Bettina Sang

Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
School: Girls Football
KS1 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 5 & 6 girls
Mr Coulson

TO BE ADVISED

School: PE
KS2 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 6
Mr Slater

TO BE ADVISED

Musical Theatre
Gym & Hall
3:30 pm
5:00 pm
Year R - 6
Lucy Ely

Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Woodcraft
Hall/Playground
6:15 pm
8:15 pm
Irish Dancing
Hall
7:00 pm
8:00 pm

Monday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
  • AllStar Beatz Cheerleading
    8:00 am - 8:55 am
  • Music
    8:30 am - 9:00 am
  • Sewing Club
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Tennis
    3:30 pm - 4:30 pm
  • Magical Maths
    3:30 pm - 4:40 pm
  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
  • Sewing Club
    3:40 pm - 4:40 pm

Tuesday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
  • AllStar Beatz Cheerleading
    8:00 am - 8:55 am
  • Music
    8:30 am - 9:00 am
  • School: Athletics
    8:30 am - 9:00 am
  • School: Tag Rugby
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Art
    3:30 pm - 4:45 pm
  • Karate
    3:30 pm - 4:45 pm
  • Cookery Club
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
  • Woodcraft
    6:15 pm - 8:15 pm

Wednesday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
  • Music
    8:30 am - 9:00 am
  • Music
    12:15 pm - 1:15 pm
  • School: Tag Rugby
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Art
    3:30 pm - 4:45 pm
  • School: PE
    3:30 pm - 4:45 pm
  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Musical Theatre
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
  • Gymnastics
    3:30 pm - 8:00 pm

Thursday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
  • Athletics club
    7:45 am - 8:55 am
  • Cross Country
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Tennis
    3:30 pm - 4:30 pm
  • School: Girls Football
    3:30 pm - 4:45 pm
  • Cookery Club
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
  • Irish Dancing
    7:00 pm - 8:00 pm

Friday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
  • Athletics club
    7:45 am - 8:55 am
  • Cross Country
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Music
    12:15 pm - 1:15 pm
  • School: Girls Football
    3:30 pm - 4:45 pm
  • School: PE
    3:30 pm - 4:45 pm
  • Musical Theatre
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am
Chucklebox Breakfast Club
Library
7:30 am
8:45 am

Monday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am

Tuesday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am

Wednesday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am

Thursday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am

Friday

  • Chucklebox Breakfast Club
    7:30 am - 8:45 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
AllStar Beatz Cheerleading
Gym
8:00 am
8:55 am
Year 3 to year 6
AllStar Beatz Cheerleading
Gym
8:00 am
8:55 am
Year 3 to year 6

Monday

  • AllStar Beatz Cheerleading
    8:00 am - 8:55 am

Tuesday

  • AllStar Beatz Cheerleading
    8:00 am - 8:55 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
School: Athletics
KS2 Playground & Hall
8:30 am
9:00 am
Trials for Years 5 & 6
Mr Slater

Tuesday

  • School: Athletics
    8:30 am - 9:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Music
Year 6 Steel Pans
Hall
8:30 am
9:00 am
Music
Year 6 Steel Pans
Hall
8:30 am
9:00 am
Music
Choir
Hall
8:30 am
9:00 am
Music
Choir
12:15 pm
1:15 pm
Years 3 & 4
Music
Accordian Group
12:15 pm
1:15 pm

Monday

  • Music
    8:30 am - 9:00 am

Tuesday

  • Music
    8:30 am - 9:00 am

Wednesday

  • Music
    8:30 am - 9:00 am
  • Music
    12:15 pm - 1:15 pm

Friday

  • Music
    12:15 pm - 1:15 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Athletics club
Gym
7:45 am
8:55 am
Years 5 & 6
Athletics club
Gym
7:45 am
8:55 am
Years 2 & 3

Thursday

  • Athletics club
    7:45 am - 8:55 am

Friday

  • Athletics club
    7:45 am - 8:55 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
School: Tag Rugby
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
Mr Coulson
School: Tag Rugby
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
Mr Coulson

Tuesday

  • School: Tag Rugby
    12:15 pm - 1:15 pm

Wednesday

  • School: Tag Rugby
    12:15 pm - 1:15 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Cross Country
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 5 & 6
From 21st January
Cross Country
Field
12:15 pm
1:15 pm
Years 3 & 4
From 22nd January

Thursday

  • Cross Country
    12:15 pm - 1:15 pm

Friday

  • Cross Country
    12:15 pm - 1:15 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
School: PE
KS2 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 6
Mr Slater

TO BE ADVISED
School: PE
KS2 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 6
Mr Slater

TO BE ADVISED

Wednesday

  • School: PE
    3:30 pm - 4:45 pm

Friday

  • School: PE
    3:30 pm - 4:45 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Art
Hall
3:30 pm
4:45 pm
Years 1 & 2
Joanna Clinton
Art
Year 2 Maths room
3:30 pm
4:45 pm
Year 3
Joanna Clinton

Tuesday

  • Art
    3:30 pm - 4:45 pm

Wednesday

  • Art
    3:30 pm - 4:45 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6
Chucklebox Afterschool Club
Library
3:30 pm
6:00 pm
Year R - 6

Monday

  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm

Tuesday

  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm

Wednesday

  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm

Thursday

  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm

Friday

  • Chucklebox Afterschool Club
    3:30 pm - 6:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Musical Theatre
Hall
3:30 pm
5:00 pm
Year R - 6
Lucy Ely
Musical Theatre
Gym & Hall
3:30 pm
5:00 pm
Year R - 6
Lucy Ely

Wednesday

  • Musical Theatre
    3:30 pm - 5:00 pm

Friday

  • Musical Theatre
    3:30 pm - 5:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Gymnastics
Gym
3:30 pm
8:00 pm
Jan Moore
See office for times per age

Wednesday

  • Gymnastics
    3:30 pm - 8:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Woodcraft
Hall/Playground
6:15 pm
8:15 pm

Tuesday

  • Woodcraft
    6:15 pm - 8:15 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Irish Dancing
Hall
7:00 pm
8:00 pm

Thursday

  • Irish Dancing
    7:00 pm - 8:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
School: Girls Football
KS1 playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 5 & 6 girls
Mr Coulson

TO BE ADVISED
School: Girls Football
KS1 Playground
3:30 pm
4:45 pm
Year 5 & 6 girls
Mr Coulson

TO BE ADVISED

Thursday

  • School: Girls Football
    3:30 pm - 4:45 pm

Friday

  • School: Girls Football
    3:30 pm - 4:45 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Magical Maths
Hall
3:30 pm
4:40 pm
5 weeks from 22nd Feb

Monday

  • Magical Maths
    3:30 pm - 4:40 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Cookery Club
Kitchen
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 to 6
Bettina Sang
Cookery Club
Kitchen
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 to 6
Bettina Sang

Tuesday

  • Cookery Club
    3:30 pm - 5:00 pm

Thursday

  • Cookery Club
    3:30 pm - 5:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Sewing Club
Year 2 Teaching room
12:15 pm
1:15 pm
Year 2
Caron Laben
Sewing Club
Year 2 Teaching room
3:40 pm
4:40 pm
Years 2 - 6
Caron Laban

Monday

  • Sewing Club
    12:15 pm - 1:15 pm
  • Sewing Club
    3:40 pm - 4:40 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Tennis
Playground
3:30 pm
4:30 pm
Year R - 2
Matt Brolly
Tennis
Playground
3:30 pm
4:30 pm
Year 3 - 6
Matt Brolly

Monday

  • Tennis
    3:30 pm - 4:30 pm

Thursday

  • Tennis
    3:30 pm - 4:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Karate
Gym
3:30 pm
4:45 pm
Years R - 6
Len Woplin

Tuesday

  • Karate
    3:30 pm - 4:45 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 - 5
John Wales
Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Years 3 - 6
John Wales
Football
KS2 playground
Oct half term to Feb half term
3:30 pm
5:00 pm
Year 2 & 3
John Wales

Monday

  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm

Tuesday

  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm

Wednesday

  • Football
    3:30 pm - 5:00 pm